Arama motoru optimizasyonu yani SEO süreçleri ile, web sitenizin değeri artırılarak, arama motorlarında daha üst sıralara çıkması sağlanır. Bu sayede siteniz daha fazla ziyaretçi alırken, marka değeriniz artar, hizmet yada ürününüz size ulaşmak isteyen kitlelerle daha çabuk buluşur.

Her tür web sitesinin SEO sürecini sürdürmesi gerekir. Kurumsal siteler, blog sayfaları ve e-ticaret siteleri için yapılan doğru bir SEO çalışması ile pazarladığınız ürün veya hizmeti potansiyel müşterilerinize daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaştırabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu Adımları

Teknik Optimizasyon ; Web sitesinin teknik alt yapısının arama motorlarının istediği teknik alt yapıya uyumlu hale getirilmesini kapsar.

İçerik Optimizasyonu ; Site içi içerik yoğunluğu, anahtar kelime sıklığı, ve kategori yapısı analiz edilir. Tüm sitenin içerik optimizasyonu sağlanır.

 

Tanıtım Çalışmaları ; Web sitemizin Google ve kullanıcı gözünde görünürlüğünü artırmak için yapılan link inşası çalışmalarıdır. (Backling ücreti ihtiyaç halinde, süreç içinde marka ile belirlenecektir.)

Hizmet Başvuru Formu

  Arama Motoru Optimizasyonu Süreçleri

  Hedef Kitlenin Belirlenmesi 

  1. Anahtar kelime analizi: Markanın ulaşmak istediği kitlenin yaptığı anahtar kelimeler belirlenir. Belirlenen anahtar kelimeler doğrultusunda site içerikleri optimize edilir, URL yapıları güncellenir.
  2. Rakip analizi: Sektördeki rakiplerinizi inceleyerek, organik trafiklerdeki büyüme, doğru anahtar kelimelerde arama sonuçlarındaki görünürlük hedeflenir. Rakiplerin organik sıralamalardaki yeri belirlenir.
  3. Sektörel analiz: Sektörün rekabet oranları incelenir, sektörde kullanılan aranma hacmi yüksek kelimelere odaklanılarak anahtar kelimeler belirlenir.

  Kullanıcı Kazanımı

  1. İçerik optimizasyonu: Hedef kitlenize uygun ve aranma hacimleri yüksek anahtar kelimeleri içeren ziyaretçi dostu içerikler SEO‘ya uygun içerikler düzenlenir.
  2. Mobil uyumluluk: Mobil uyumlu web siteleri, mobil uyumlu olmayan web sitelerine oranla daha üst sıralarda yer almaktadır. Bu doğrultuda web siteleri mobil uyumlu olacak şekilde düzenlenir.
  3. Kullanıcı deneyimi: Kullanıcıların site içerisinde daha hızlı ve aktif gezinmesini sağlayan, site için kullanıcı deneyimi sağlanır.

  Dönüşüm

  Organik sıralamalarda bulunan pozisyon belirlenir. Siteye gelen kullanıcı sayısı ve trafik rakamları belirlenir. Gelen trafiğin satışa/forma dönüşümü ölçümlenir.

  Arama sonuçlarında üst sırada yer almak daha fazla müşterinin markayı tanımasını, güvenmesini ve markanın büyümesini sağlar.

  tr_TRTurkish