Sosyal medyanın markalar ve pazarlama sektörü için gerekliliği tartışılmaz hale geldi. Asıl konu, hangi mecranın hangi strateji ile nasıl kurgulanmış bir iletişim ile gerçekleştirileceği.

Sosyal Medya Stratejisi

Tüm pazarlama faaliyetlerinde olduğu gibi sosyal medyada da ilk önce süreç strateji oluşturmak ile başlamalıdır. Markanın pazarlama stratejisi ile paralel, bununla birlikte sosyal medya dinamiklerine de uygun bir strateji hazırlamak sizi istediğiniz noktaya ulaşmanızı sağlar.

Biz de sosyal medya yönetimi sürecine önce sosyal medya stratejisi hazırlamak ile başlıyoruz.

Hazırladığımız sosyal medya stratejisi kapsamında neler var?

 1. Hedef Kitle Analizi
 2. Rakip Analizi
 3. Mecra Seçimi ve Yoğunluğu
 4. İletişim Planı Oluşturma
 5. Marka İletişim Dili Oluşturma
 6. İçerik Konseptleri Oluşturma

Hizmet Başvuru Formu

  Sosyal Medya Yönetimi

  Oluşan strateji markanın sosyal medya iletişim sürecinde doğru hedefe ilerlenmesini sağlayan bir araç haline gelir. Bundan sonra strateji çerçevesinde en doğru ve sürdürülebilir yönetimi sağlamak gerekir.

  Bu nedenle aylık hazırlanan içerik takvimleri ile markanıza sürdürülebilir ve kesintisiz iletişim sağlıyoruz.

  1. Stratejide belirlenen mecraların hesap yönetimlerini sağlıyoruz.
  2. Profil, kapak alanlarında doğru görsel kullanımını ve düzenli değişimini sağlıyoruz.
  3. Her mecra için mecraya uygun içerikler (metin+görsel/video/gif) hazırlıyoruz.
  4. Mecralarda gelen yorum ve mesajları cevaplayarak hızlı iletişim ile müşteri memnuniyeti oluşturuyoruz.
  5. Sosyal medya ile entegre proje ve yarışma önerileri getiriyoruz.

  Sosyal Medya Reklamları

  Kitleleri büyütmek ve daha fazla hedef kitleye ulaşabilmek için sosyal medya reklamları kullanmak gerekiyor. Burada en önemli nokta, doğru kitleye, doğru bütçe ile ulaşmak ve sürekli reklam optimizasyonu yapmak olmalı.

  Biz de reklamlarınızın en verimli şekilde çalışabilmesi için detaylı bir kitle analizi gerçekleştirip, minimum değerde maksimum dönüşümü sağlayabilecek bütçe kullanmayı hedefliyoruz. Bununla birlikte raporlamalar ile reklam kampanyalarının optimizasyonunu yaparak, iyileştiriyoruz.

  Şirket olarak sosyal medya (fenomen) reklamları gerçekleştiriyor olmamıza rağmen, kendi Instagram hesabımızın yönetimini Dijip ekibine emanet ettik. Hem içeriklerin oluşturulması hem de bu içeriklerin belirli bir takvim doğrultusunda paylaşılmasında çok başarılı oldular. Sosyal medya paylaşımlarının yanısıra, ihtiyaçlarımız doğrultusunda Google reklamları ve internet sitemizin oluşturulması gibi birçok konuda desteklerini almaktan mutluyuz.
  NewTv Generation - Engin Yurdakul - Kurucu
  Dijip sayesinde çok hızlı bir şekilde IVD pazarında görünürlüğümüz ve bilinirliğimiz hızla artmaya başladı. Düzenli takipleri ile IVD sektörü içinde önemli olabilecek günlerde daha sık olarak firmamızın adı geçmeye başladı. Dijip, IVD Pazarı içinde bilinirliğinizin artırılması için sizinle rahatlıkla ve kolaylık hareket edebilecek bir firmadır.
  Akın Laboratuvar - İknur Aydın - Pazarlama Müdürü
  Dijip ile 3 yıldır çalışıyorum, her dönemde profesyonellikleri, esneklikleri, benim markamı benimle beraber düşünmeleri ve destek olmaları ile onları tavsiye edebilirim. Müşteri odaklı ve yaratıcı taraflarıyla sosyal medyada görünür ve bilinir olmak isteyen her markanın değerlendirmesi gereken ciddi bir alternatif.
  Bertay Fişekçi
  Dijital pazarlama süreçlerimizi yöneten Dijip ile çalışmak, etkili stratejileri ve müşteri memnuniyetine odaklanmaları sayesinde markamız için son derece verimli oldu. Sektördeki güncel trendleri takip ederek yaratıcı çözümler sunan Dijip ekibi, markamızın dijital varlığını önemli ölçüde güçlendirdi. Çözüm odaklı yaklaşımlarıyla, işbirliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduk.
  Mayıs Tasarım - Selçuk Yıldırım
  Firma olarak çıkış yolu aradığımız zor bir dönemde ne mutlu ki Dijip ile tanıştık.
  Yaptığımız sosyal medya reklamları sayesinde satışlarımızda ve görünürlüğümüzde artış sağladık. Doğru hedef kitleye ulaşmamızda ve özellikle güven ilişkisi içerisinde iş birliğimizi devam ettirmede Dijip'in rolü çok kıymetliydi. Firmanız için güvenilir, profesyonel bir desteğe ihtiyacınız varsa Dijip’i tercih edebilirsiniz.
  Vefk Design - İdil Sevgili Kılıç - Kurucu